× Hlavní stránka Naše překlady Aktuality Blog Skupina LKCSR Skupina Hikikomori Kontakty legiekondor.cz Databáze Akichan Databáze AniDB Administration portal
× 

Zvolte typ přihlášení:



Blog

 

Co čekat, když chci objednat něco z Japonska?

Skoro každý fanoušek chce dát najevo, že je fanouškem. Pro nás anime fanoušky je nabídka místního trhu dost omezená, nic nám ale nebrání nakupovat přímo z japonských zdrojů, stačí základní znalost angličtiny a platební karta. Musíme ale pochopit a připravit se na pár věcí, které takový nákup provázejí. A o to se s vámi jako zanícený nákupčí podělím v dnešním článku.

Stabni 27. 07. 2022 22:59

Jak se Dán vydal do vod anime pro ženy

Nodame Cantabile je jedna ze sérií, kterou jsem vybíral náhodně z AniDB. Otevřel jsem si tag hudba a hledal, než jsem mezi hromadou idol sérií narazil na něco, co mě praštilo do očí. Podle krátkého popisu a náhledovky bylo hned jasné, že tuhle sérii musím vidět a byť na to kvůli délce série a tagu džosé došlo až za pár let, mohu říct, že to byla volba správná.

Stabni 03. 02. 2022 14:36

Proč to občas trvá déle, než by bylo zdrávo?

Rok se s rokem sešel a na blogu nic. A může za to Fate! Dáme si tedy další krátkou překladatelskou úvahu, která třeba některým z vás pomůže nahlédnout pod pokličku toho, jak vznikají překlady a hlavně proč někdy vycházejí tak pozdě.

Stabni 20. 09. 2021 18:50

Oddechovka – blbost – něco úplně mimo podruhé

Konec sezóny se nám opět nachýlil a proto je čas se ohlédnout za seriály, které nás létem provázely. Minule jsem nadhodil tu šablonu oddechovka – blbost – něco úplně jiného, ale v této sezóně jsem se o ní příliš neopřel, ale o tom se rozepíšu u jednotlivých seriálů.

Stabni 10. 09. 2020 16:09

Pár věcí, kvůli kterým si fansuber trhá vlasy

Minule jsem nerozebíral jedno konkrétní anime a tentokrát si dovolím uskočit ještě víc. Projdeme pět let, které jsem probrouzdal v anime komunitě a pokusím se jak z pohledu diváka, tak z pohledu překladatele vypíchout věci, které my překladatelé (ne)vědomě děláme a jak moc je to vlastně špatně. A dojde i na Světlušku, rekordér a tisíc slonů!

Stabni 08. 07. 2020 11:59

Pár jarních anime, která jsem rád sledoval

Tentokrát to pojmeme trochu jinak. Nebudu se tu rozplývat nad jedním seriálem, jako jsem to dělal v minulých článcích, ale nadhodím několik kousků, které přinesla brzy končící jarní sezóna. Tak snad vás taky navnadím. A kdyby se vám článek nedej bože líbil, SDÍLEJTE HO, NEŽ TO SMAŽU!

Stabni 10. 06. 2020 22:03

Ponořte se do světa hudby s Hibike!

Když jsem poprvé narazil na orchestr Střední školy Kitaudži, čekal jsem komedii z prostředí hudebního kroužku jako v K-On!. Jak moc jsem se pletl? Hodně. Byť i v Hibike narazíte na postavy, které nepronesou vážnou větu, hlavní smysl je někde jinde. Tohle vyprávění prostě nemůžete minout.

Stabni 12. 05. 2020 23:51

Jomigaeru Sora – anime o leteckých záchranářích

V anime Jomigaeru Sora nahlédneme do života a práce skupiny leteckých záchranářů JSDF. Na základnu Komacu se dostáváme s mladým pilotem Učidou Kazuhirem. Nastupuje po dokončení výcviku s jednou drobnou křivdou, místo do kokpitu vysněného stíhače sedá do záchranářského vrtulníku. Po nějaké době se zbytkem posádky a několika záchranných akcích ale pochopí, co jeho úděl obnáší, a vydává se se vztyčenou hlavou vstříc novým výzvám.

Stabni 12. 04. 2020 02:32

Grimgar – akční anime? Možná tak na první pohled

Na začátku se setkáváme se skupinkou, která se objevila v přízemí vysoké věže nad městečkem v údolí. Mají jednu společnou věc, nikdo z nich neví, kde se tam vzal a nepamatuje si nic ze své minulosti. Když jim podivný barman ve městečku vysvětlí „pravidla hry“, většina starších složí partu a odejde. Na místě zůstane skupinka našich hlavních hrdinů, healer Manato, zloděj Haruhiro, tank Moguzo, temný rytíř Ranta, čarodějka Šihoru a lovkyně Jume.

Stabni 12. 03. 2020 17:52

Page generated in 19 miliseconds.
Powered by Neramaštedit for PHP
Maštalka, Neradová ©2019–2024