× Hlavní stránka Naše překlady Aktuality Blog Skupina LKCSR Skupina Hikikomori Kontakty legiekondor.cz Databáze Akichan Databáze AniDB Administration portal
× 

Komentáře

Pro přidání komentáře je třeba se přihlásit.
Nemáte účet? Zaregistrujte se!
Zatím nikdo nepřidal komentář. Buďte první, kdo nám něco napíše!
0
× 

Zvolte typ přihlášení:Blog | Léto 2020

 

Oddechovka – blbost – něco úplně mimo podruhé

Konec sezóny se nám opět nachýlil a proto je čas se ohlédnout za seriály, které nás létem provázely. Minule jsem nadhodil tu šablonu oddechovka – blbost – něco úplně jiného, ale v této sezóně jsem se o ní příliš neopřel, ale o tom se rozepíšu u jednotlivých seriálů.

Deca-Dence a14994

Deca-Dence je takové rozporuplné anime. Na jedné straně máte krásně nakreslené akční anime, na straně druhé vesmírnou loď plnou podivných tvorečků, kteří tu krásně kreslenou akčňárnu hrají jako on-line hru. Na svět se koukáme očima tankerky Nacume. Narodila se v mobilní pevnosti Deca-Dence a chce jít ve stopách svého otce a bojovat proti nepřátelským stvořením jménem Gadollové. Když ale žádá o přidělení k bojovým jednotkám, nevezmou ji a místo toho je přidělena k údržbě pevnosti. Tankeři nejsou úplně běžnými členy bojových jednotek, většinu v nich tvoří válečnická rasa, a tak je splnění Nacumina snu dost nereálné. Pracuje v týmu pod Kaburagim a s ním se jednou při pádu z lešení ocitne uprostřed boje. Kaburagi ale není obyčejný šéf údržbářů, je to bývalý příslušník bojových jednotek a jeden z hráčů Deca-Dence. Když ho Nacume vidí bojovat, snaží se ho přesvědčit, aby ji to naučil, a Kaburagi nakonec kývne.

Příběh má spád a bravurně balancuje mezi vtipem a vážností. Od seriálu jsem nečekal moc, ale postavy jsem začal mít brzy rád a napjatě čekal na každý další díl. Čekal jsem, že zabere šuplík letní blbosti, ale nakonec to byla příjemná oddechovka s nádhernou kresbou světa. Jsou před námi ještě dva díly, ale u tohohle anime se rozhodně nebojím, že by se zážitek nějak skokově zkazil. Rozhodně to nebyla dekadentní podívaná 😉


Fugó Keidži - Balance:Unlimited a15364

Popravdě ani nevím, proč jsem na tohle anime začal koukat, ale už po prvním díle jsem věděl, jaká sranda to bude. Kató Haru je policejní detektiv, který dostává nového parťáka, kterým je Kanbe Daisuke, muž s neomezeným kontem a AI sluhou stále na uchu. Když je něco potřeba, Daisuke vytáhne batoh s raketami, opasek s vystřelovacím hákem, nebo cokoliv jiného, když je potřeba někoho uplatit, nebo na ulici získat auto, řekne svojí AI a na účet majitele veterána, který je náhodou po ruce, už se sypou miliony. Dvojice detektivů se svými povahami navzájem dostává do komických situací, seriál ale dobře zvládá i navození atmosféry v těch vypjatých situacích. Kolem Daisukeho se začínají později dít zvláštní věci a nyní, před devátou epizodou, stojíme před vyvrcholením příběhu. Tohle anime rozhodně padá do šuplíku blbost letošního léta, ovšem blbost v dobrém slova smyslu. Doporučuji všem, co dovedou seriál brát s nadsázkou.


Nihon Činbocu 2020 a15138

Jako by letos neproběhlo už několik konců světa, na Netflixu se objevil seriál s názvem Japonsko se potápí. Ze začátku se seriál tvářil jako dobrá oddechovka s dobře zpracovanými postavami a jejich vztahy. Ovšem od druhého dílu se vždy objevila nějaká naprosto absurdní okolnost, při které některá z postav umřela. Začátek dobrý, poslední ca tři díly také, ale prostředních šest dílů bylo naprosto hrozných. Pohodová atmosféra, najednou jedovatý plyn, jedna postava umře, druhá minutu brečí a pak zase pohodová atmosféra. Některé ty smrti byly natolik absurdní a byla kolem nich tak špatně vytvořená atmosféra, že byly spíš k smíchu, než k nějakému truchlení. Konec byl i v tomto směru funkční, poslední tři díly dokázaly znovu vytvořit atmosféru, která zbytku série chyběla, a v podstatě tak vyvrcholení zachránily. Přesto ale nemůžu říct, že by to byl dobrý seriál. Kresba byla zajímavá, hudbu od Išia Kensukeho už znám z jiných filmů a sem pasovala naprosto skvěle, ale ani to nezachránilo ten neslaný-nemastný zážitek, který zanechala příběhová výplň.


A to je jako všechno?

Jakože úplně ne, ale... Na blog jsem psal jen tyhle tři, protože jsou to jediné tři nové série, které jsem sledoval. Mimo to jsem samozřejmě koukal na pár pokračování, konkrétně En`en no Šóbótai Ni no Šó, SAO Alicization War of Underworld vol. 2 a No Guns Life (2020). „Hasiče“ a No Guns Life bych mohl doporučit a SAO nemusím představovat a nedovolil bych si ho doporučovat 😁 Tak aspoň pár obrázků z nich!


Na co bych se ještě rád podíval je Hókago Tébó Nisši a také těch pár filmů, které vycházejí v září, na ty si ale počkáme do jara 🙂 A to je pro dnešek skutečně vše, dejte v komentářích vědět, na co jste koukali vy a snad brzy na přečtenou. Rád bych napsal blog o sérii Fate, ale na to si musím ještě dostudovat pár verzí.

O autorovi:

Daniel Maštalka „Stabni“

Od roku 2019 profesí systémák (něco jako ajťák, ale lepší), od nepaměti amatérský překladatel a ještě amatérštější komik. Narozen o chlup ještě v době, kdy vycházelo ABC mladých techniků a přírodovědců. Od roku 2015 se pohybuje v anime komunitě jako překladatel, později korektor a informační studna. Ve smyslu, že od něj můžete informace čerpat, ne že je tam hodíte aby zmizely... Oblíbené žánry nemá, prostě se kouká na to, co mu zrovna padne do oka, ač to třeba nezapadá do zbytku jeho animelistu.

Vydáno 10. 09. 2020 v 16:09
Page generated in 32 microseconds.
Powered by Neramaštedit for PHP
Maštalka, Neradová ©2019